Emekli Kredisi Nedir ? - Kredi Derecelendirme ve Danışmanlığı

Emekli Kredisi Nedir ?

By: Finansal Dönüşüm

Emekli müşterileriminiz kendileri için en çok sordukları soruların başında emekli maaşının ne kadarına kadar kredi alabileceği yer almaktadır. İnternete girip bu şekilde arama yaptığınızda maaşınızın maksimum %50 si tutarında kredi taksiti ödeyecek şekilde kredi başvurusunda bulunabileceğiniz ve onaylanırsa kullanabileceğiniz yer almaktadır. Ancak bu bilgi maalesef yanlış bir yönlendirmedir. Bazı emekli müşterilerde aylık gelirin %80 ine kadar taksit ödemesi yapılacak şekilde kredi kullandırımı sağlanabilmektedir. Bu %80 lik gelir/taksit dengesi her profil için ve ihtiyaç için geçerli olmamakla birlikte Finansal Dönüşüm’ün alanında uzman ekiplerinden destek alarak talep ettiğiniz krediye ulaşabilirsiniz.

                Emekli müşterilerin de ihtiyaç kredisi kullanımlarında özel sektör çalışanları, kamu çalışanlarında olduğu gibi değerlendirme kriterleri her bankaya göre farklılık göstermektedir. Benim maaşım X Bankasında onlar bana krediyi vermediyse, beni hiç tanımayan bir banka bana neden kredi versin diye düşünmeyin. Nasıl ki çalışanlar için kredi değerlendirme kriterlerinde doğru müşteri, doğru banka eşleşmesi sağlanabiliyorsa, bu durum tüm emekli vatandaşlarımız için de geçerlidir.

                Emekliyim bir kredi ödemem var. İkinci bir kredi çekebilir miyim ?
Çoğu emekli müşterimiz doğrudan bankayla görüşme sağlarken bu sorunun cevabına verilen yetersiz cevap sayesinde talep etmiş olduğu krediye ulaşamamaktadır. Mevcut ödediğiniz taksit ve gelir dengeniz baz alındığında limit boşluğunuz bulunuyorsa adınıza ikinci hatta üçüncü ve dördüncü krediler gibi yeni limitler tanımlanabilir. Bu gibi durumlarda mevcut döngüyü sağlıklı bir şekilde koruyabilmek için kapatılabilecek borçlar bulunuyorsa bu borçları kapatarak ilerlemek yeni kredi talebinize ulaşmanızı daha kolaylaştıracaktır.

                Emekli müşterilerde bankaların göz önüne aldığı kriterler farklılık göstermektedir. Bazı bankalar promosyon ödemesi gibi ödemeler yapıp, emekli müşterileri kendi çatısı altında toplamak isterken bazı bankalar emekli müşterilerine daha yüksek faiz oranlarından işlem yaparak emekli müşterilerin hak ettiği değeri göstermemektedir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak ve tüm bankalardan hak ettiğiniz değeri görmek için Finansal Dönüşüm Kredi Danışmanlığı sitemizi ziyaret ederek başvuruda bulunabilir ve uzman çalışma arkadaşlarımızla görüşerek ihtiyaç duyduğunuz krediye vakit kaybetmeden ve yorulmadan ulaşabilirsiniz.

                Emekliye kaç yaşına kadar kredi veriliyor?

Kredi kullanmanın üst sınırı bankaya göre değişiklik göstermektedir. Genellikle 60 ile 65 yaşına kadar kredi kullanımında yaş konusunda herhangi bir problem yaşanmazken 65 yaş ve üstünde olan kişilerin kredi kullanması biraz zorlaşmaktadır. Ancak 70 ve 75 yaş sınırını göz önünde bulundurarak kredi veren bankalar bulunmaktadır.

            Doğrudan bankaya başvuru yapıp olumsuz cevap alan emekli vatandaşlarımızın ne yazık ki ihtiyacı olan kredinin kendisine çıkmayacağını düşündüğü rakamsal olarak da göze çarpmaktadır. Bu durumda içerisinde bulunduğumuz dönemin gerektirdiği internet araştırması ne yazık ki emekli müşterilerce tercih edilmemektedir. Siz değerli büyüklerimiz sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak uzman ekip arkadaşlarımızın desteğiyle ihtiyacınız olan krediye anlık veya çıkarılan plana uygun hareket ederek ulaşabilirsiniz.

            Tüm sektörlerde olduğu gibi ne yazık ki emekli vatandaşlarımıza da açıkta icra kayıtları varsa yardımcı olamamaktayız. İcralık durumlar anlık olarak aşılabilecek veya krediyi kullanınca icramı kapatacağım gibi durumlarla aşılamamaktadır.

            Sizde eğer kredi başvurunuza sadece olumsuz oldu yanıtı aldıysanız, bu durumu ortadan nasıl kaldırabilirim, acaba kredim neden olumsuz oldu, farklı bir tutarla başvuru yapsaydım kredi başvurum onaylanır mıydı gibi sorularla kendinizi meşgul ediyorsanız veya bu sorular aklınıza hiç gelmediyse, Finansal Dönüşüm sitemiz üzerinde yer alan başvuru formunu doldurarak uzman ekip arkadaşlarımızın tarafınıza ulaşmasını ve kafanızda canlanabilecek tüm soruların cevaplarınız yanıtlamasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar