Askeri Personele Kredi - Kredi Derecelendirme ve Danışmanlığı

Askeri Personele Kredi

By: Finansal Dönüşüm

Askeri personeller özel sektör çalışanlarına göre daha kolay istedikleri krediye ulaşabilmektedir. Ancak bu durum her başvuru yapıldığında onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Tüm müşterilerin kredi değerlendirme kriterleri birbirine benzer olup, Askeri personeller diğer müşterilere oranla daha esnek koşullarla değerlendirilmektedir.

                Askeri personeller daha esnek davranılmasının sebeplerinden birkaçını sıralayalım.

  • Maaş ödemelerinde sorun yaşanmayacak olması, ( Devlet Desteği )
  • Gelir dengesinin özel sektör çalışanlarına göre daha üst düzey olması,
  • Maaş bankalarının genellikle borç kapamaya sıcak bakan bankalar olması,
  • Gelir belgesinin sorunsuz temin edilebilmesi,
  • Maaş günlerinin sabit olması,

Bunlar gibi belli başlı nedenler sıralayabiliriz.

Tüm bunlara rağmen ben kredi başvurusu yaptım ve olumsuz sonuçlandı diyorsanız, Finansal Dönüşüm e ulaşıp, kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz tarafımıza ulaştıktan sonra ilk aramamızla beraber uzman ekip arkadaşlarımız tüm sürecinizle detaylı bir şekilde ilgilenerek red cevabı alma ihtimalinizi minimum seviyelere indirerek talep ettiğiniz krediye sizi ulaştırmak için tüm eforunu ortaya koyacaktır.

        Askeri personeller ve diğer kamu çalışanları ( askeri personel, polis, doktor, hemşire, itfaiyeci vb. ) ulaşabilecekleri kolay krediye yanlış başvurular yaparak ulaşamamaktadır. Bu durum genellikle ihtiyaç olduğu anda doğrudan karşımıza çıkan ilk yere başvuru yapma isteği sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Ben nasılsa alırım diye bilinçsizce yapılan başvurular olumsuz sonuçlandığında içerisinde bulunduğumuz dönemi göz önünde bulundurarak ne yazık ki büyük olumsuzluklar oluşturmaktadır.

        Gelir belgesi bu tarz kredilerde oldukça önemlidir. Askeri personeller gelir belgesi temin edilmesi hususunda en rahat sınıfta yer aldıkları için banka tarafından kredilerine yapılan değerlendirmeler daha esnek olmaktadır. Bu esnekliğin bir diğer etkisi de maaş ödeme günlerinin sabit olmasıdır. Her banka personeli bilir ki kamu çalışanları her ayın 15’inde maaşlarını almaktadır. Ve taksit tarihi seçimlerini bu tarihe göre yapan müşterilere daha olumlu bakılmaktadır.

        Askeri personellere her bankada özel faiz oranları bulunmaktadır. Bu faiz oranları yukarıda saydığımız sebepler neticesinde oluşan değerlendirme esnekliğinde olduğu gibi meslek özelinde yapılan iyileştirmelerdir. Bu iyileştirmelerin sağlanabilmesi için bankalar nezdinde geçerli sayılabilecek bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Kredi notunuzu bilmiyorsanız veya yeterli düzeyde olmadığını düşünüyorsanız sitemiz üzerinden bizlere başvuruda bulunarak sizler adına uzman ekip arkadaşlarımızın takip edeceği başvuru sürecinizi başlatmış olursunuz. Mevcutta size yetersiz kredi notu gözüyle bakılıyor olsa bile farklı bir kriter yakalanarak adınıza limit çalışması yapılabilir mi sitemiz üzerinden başvuru sağlayarak öğrenebilirsiniz.

        Askeri personellere Özel Kredi İçin Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

        Askeri personellere özel ihtiyaç kredisi başvurusu için Finansal Dönüşüm sitemizde yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup, uzman ekip arkadaşlarımızın size ulaşmasıyla beraber kredi başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Sizlerin ihtiyacını kendi ihtiyacımız gibi benimseyip, tüm süreci olumlu olması yönünde efor sergileyerek sonuçlandırıyoruz.

        Askeri personeller maaşının ne kadarına kadar kredi alabilir ?

        Bazı bankalarda maaşın 20 katına kadar limit belirlenir bazı bankalarda ise aylık taksit tutarı aylık gelirinize oranla %75 ini aşmayacak şekilde taksit ödemesi planlanacak şekilde kredi limiti belirlenebilir. Bu durum tamamen mevcut kredi notunuza, borçlanmanıza ve aylık gelirinize bağlıdır. Tüm bu girdiler incelenerek adınıza çıkabilecek en doğru limitleri belirlemek mümkündür. Bu limitleri doğrudan kendiniz öğrenme şansınız oldukça düşüktür. Finansal Dönüşüm Kredi Danışmanlığı ‘na başvuru oluşturarak tüm kriterlerinizin göz önüne alındığı ve bankaya doğrudan başvuru yapılmadan kredi limitlerinizi öğrenebileceğiniz sürecinizi hızlıca başlatabilirsiniz. Başvurunuz sonrasında ekip arkadaşlarımızın size ulaşımıyla beraber maksimum 1 saat içerisinde tüm limitlerinizi öğrenebilirsiniz.

İlgili Yazılar